Kedves Olvasó!
Ha velem tartasz ebben a könyvben, egy különleges zálogházban találhatod magad, ahol az ékszerek és csillogó kincsek mit sem érnek. Itt a megbánt vagy épp rossz döntéseid kerülnek mérlegre, ám a küszöbről már nem tudsz visszafordulni.
Ebben a csendes térben valóban az lehetsz, aki vagy. A zálogház vezetője teával kínál — olyannal, amely minden vendéget más ízzel csábít egy őszinte beszélgetésre. Vajon azért vagy itt, mert egyes döntéseid még mindig veled maradtak? Itt ez a legfőbb feladat: letenni a múlt cipelt terheit, és nem visszanézni többé.
"Mindenkinek más a szabadság íze. Önnek talán megnyugtató és meleg lesz,
akár az az öröm, amikor bentről szemléli az esőt, amikor sehol sem lenne szívesebben.
A következő ügyfelem számára talán olyan lesz az íze,
mint a bátorságé, részegítő és sötéten édes."
Ha elhitted, amit az imént olvastál, akkor csupa meglepetést tartogat majd számodra is ez a könyv: ugyanis ebben a történetben semmi sem az, aminek látszik. Egy fantasy regényben ugyanis bármi, illetve annak legmerészebb ellenkezője is éppúgy előfordulhat.
A főhősnő, Hana megörökli nyugdíjba vonuló édesapjától a zálogház vezetését, azonban már új életének első napján szinte minden a feje tetejére áll.
A lány - bőrébe karcolt sorsának nyomán- indul szülei keresésére, mert megérzi mindazt, amelyre látszólag nincs épkézláb magyarázat: úgy gondolja, hogy halottnak hitt anyja még életben van, és szeretné megtalálni eltűnt édesapját is, hogy mélyebben is megérthesse létezésének pontos küldetését. A tudományos éterből azonban érkezik egy fiú - Keisin személyében - aki kezdetben hitetlenkedve veszi szemügyre Hana felettébb különleges világát, de egy pillanatra sem hagyja cserben a lányt, kíséri az úton, minden korábbi, igazolható meggyőződése ellenére is.
"- A dolgoknak nem értelem kell ahhoz, hogy valósak legyenek
- fogta meg a kezét Hana, és a mellkasához nyomta.
Keisin a tenyere alatt érezte, hogy ver a szíve.
Bár úgy nézett ki, mint akit rajzoltak, mégis puha és meleg volt az érintése.
Ott volt. Valódi volt."
Vajon a lány sorsában szerepel a másik világból idecsöppent fiú? A válasz a könyvlapokon majd szépen lassan kirajzolódik, de annyit elárulhatok, hogy rengeteg kalandon, próbatételen és belső vívódáson át vezet főszereplőink útja a végső célhoz: egymáshoz, vagy épp az egymás nélküli létezéshez.
Hiszen honnan tudhatjuk, mi igaz egy olyan világban, ahol az emberek lelkének egy darabkája kalitkába kerülhet, és a döntéseiket - ha nem is büntetés nélkül - de igenis ellophatják tőlük?
"- A döntések aszerint kapják a fényüket, hogy mennyi lehetőség rejlett bennük. A legtöbb döntés jó esetben is csak kisebb hullámokat vet. De ez, ha nem mondanak le róla, a lehető legerősebb és legmagasabb hullámot küldte volna a szélrózsa minden irányába."
Ajánlom olvasásra ezt a könyvet mindazoknak, akik hisznek a varázslatos történetek eget-földet megmozgató erejében, a váratlan találkozások üzenetében, valamint utat tudnak engedni olyan érzéseknek is, amelyek a sziklaszilárd racionalitást is gyönyörűen felülírják.
Ez egy olyan történet, amely nem akar túl sokat, de az emberi kapcsolódások valódiságán keresztül mégis annyit ad, amennyit olvasói szívünk a hold tiszta fényébe nézve is, keserédesen, de elbír.
"- Ne keress tovább, Kei. A múltadban élek.
Addig ácsoroghatsz az étterem előtt a sorban,
amíg csak akarsz,
de a tegnapnak nincsen ajtaja."
~ Szeretettel: Barbi
Megjegyzések
Megjegyzés küldése